Foliowanie basenów


Na jaką technologię postawić, żeby basen był jednocześnie funkcjonalny, estetyczny i komfortowy w utrzymaniu? Coraz większą popularnością cieszą się specjalistyczne folie, dzięki którym można uzyskać bardzo dobre efekty – wizualne i użytkowe.

Folie dostępne są w różnych wariantach kolorystycznych. Ich podstawowy atut to uniwersalność. Z powodzeniem można je montować w nowych basenach, jak również w odnawianych. Folie (typu Alkorplan albo Elbe) nadają się idealnie do precyzyjnego nałożenia. Są wykonane z materiałów trwałych i wodoszczelnych.

Foliowanie basenów nie jest procesem skomplikowanym, konieczne jest jednak odpowiednie przygotowanie konstrukcji, która ma się stać bazą dla folii. Powinna być żelbetowa, bardzo dobrze sprawdzają się również popularne bloczki betonowe. Zanim nałożona zostanie warstwa folii, warto też sprawdzić jakość dna basenu i ścian – chodzi o to, by odpowiednio wcześnie wyeliminować ewentualne nierówności.

Nowoczesne folie sprawdzą się idealnie w każdym basenie. Należy jednak pamiętać o zamontowaniu specjalnej wykładziny antypoślizgowej na schodach.

Wszystkie folie stosowane do wykładania basenów spełniają wysokie normy jakościowe (w tym chemiczne) obowiązujące w Unii Europejskiej.

Są nie tylko bezpieczne pod względem ekologicznym, ale również mocne – odporne na uszkodzenia mechaniczne i działanie mikroorganizmów chorobotwórczych.

Foliowanie basenów cieszy się coraz większą popularnością również ze względów czysto praktycznych – tego rodzaju nawierzchnię łatwo utrzymać w czystości.